Fyzioterapie

Naše zaměření

V našich ambulancích se věnujeme především léčbě postižení pohybového aparátu způsobených dlouhodobým přetěžováním, úrazem, nervosvalovým onemocněním či operačním výkonem. Naši klientelu tvoří nejčastěji lidé s bolestmi páteře, kloubů, svalů a šlach. V některých případech lze upravit i stavy zdánlivě nesouvisející s pohybovým aparátem jako např. bolesti či točení hlavy, závratě, bolesti “u srdce“, dušnost či postcovidový syndrom (více informací), “brnění“ končetin apod.

Aplikací manuálních technik zaměřených na měkké tkáně (nejedná se o klasickou masáž) naši fyzioterapeuti uvolňují zvýšené svalové napětí a ošetřují bolestivé body (tzv. spoušťové body – trigger points), které jsou častou příčinou bolestivých stavů. Lze doplnit i o tzv. perkusní terapii (přístrojová vibrační masáž). Poradí Vám i s výběrem a správným prováděním kompenzačních cviků, které tvoří základní pilíř při léčbě pohybového aparátu. Mobilizačními technikami pak upravujeme kloubní pohyblivost. Z fyzikální terapie využíváme především komplexní elektroléčbu a aplikaci ultrazvuku, v některých případech i laseroterapii.

Součástí terapie je kromě standartně placených služeb i nabídka samostatně hrazených výkonů jako jsou např. kineziotejping, laserový scanner. Naše pracoviště nabízí i možnost terapie Neurac Medical na závěsném systému Redcord. Naši terapeuté Vám také poradí při výběru správných cvičebních pomůcek, které u nás můžete zakoupit na recepci.

Pracovní dny *
Pondělí 06:45 – 17:00
Úterý 06:45 – 17:00
Středa 06:45 – 18:00
Čtvrtek 06:45 – 17:00
Pátek 06:45 – 14:00

* provoz může být zkrácen nebo prodoloužen dle provozních potřeb

Seznam certifikovaných kurzů, kterými disponujeme:

Diagnostika a terapie hlezenního kloubu

Diagnostika a terapie kolenního kloubu

Diagnostika a terapie ramenního kloubu

Mulligan´s Concept

Buteykovy metody

Proprioceptivní neuromuskulární facilitace

Terapie muskuloskeletárních trigger points

Senzomotorická cvičení na labilních plochách

Neuromobilizační terapie (NMT)

Neurodynamická terapie (NDT)

Percepce u dětí s centrální poruchou hybnosti

Terapie perkusní pistolí

Měkké a mobilizační techniky

Míčková facilitace

Masáže

Náš Tým

Kolektiv fyzioterapeutů

Ověřeno MonsterInsights