Ortopedie

Naše zaměření

Náplní práce ortopedické ambulance je diagnostika a léčba poruch pohybového aparátu způsobených onemocněním nebo úrazem. Pro diagnostiku je používán moderní ultrasonografický přístroj s barevným zobrazením. Pacientům je vysvětlena příčina jejich obtíží, v případě potřeby je proveden obstřik, punkce, nebo doporučena a předepsána ortéza, nebo jiná kompenzační pomůcka.

Pracovní dny As. MUDr. Richard Kašpárek, Ph.D. MUDr. Radek Franz
Pondělí – 
Úterý 08:00 – 13:30
Středa
Čtvrtek 15:00 – 19:00
Pátek

 

 

Naši lékaři

Lékaři ortopedie

As. MUDr. Richard Kašpárek, Ph.D.

As. MUDr. Richard Kašpárek, Ph.D.

Odborný asistent

Studia medicíny na lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze ukončil v r.1983. Atestace z ortopedie získal v roce 1987 (I. stupeň) a 1993 (II. stupeň). Následně pracoval na ortopedických odděleních NsP Litoměřice (1983-1986), KÚNZ Ostrava (1986-1995) a FNsP v Ostravě – Porubě (1995-dosud). Od roku 1996 zastává funkci zástupce primáře ortopedického oddělení. Absolvoval kurzy myoskeletární medicíny a sonografie a stáže na ortopedických odděleních v ČR i v zahraničí (Rakousko, Německo). Přednášel na kongresech a sympoziích zabývajících se tématikou revmatochirurgie, ultrasonografie, artroplastik, chirurgie ruky a dalšími. V letech 2000 – 2005 vedl postgraduál ultrasonografické diagnostiky. Od roku 2006 se stal účastníkem doktorandského studia na Masarykově univerzitě v Brně. V ortopedické ambulanci zdravotnického zařízení AVICA pracuje na částečný úvazek od roku 2008. Přínosem pro pacienty, jejichž problémy nelze vyřešit ambulantně, je pracovní vazba na ortopedické oddělení fakultní nemocnice.

MUDr. Radek Franz

V roce 2017 úspěšně absolvoval studium na Lékařské fakultě v Ostravě a následně nastoupil do Fakultní nemocnice v Ostravě, kde v roce 2019 ukončil studium základního kmene v ortopedii a traumatologii pohybového ústrojí. V letech 2017-2021 působil jako týmový lékař hokejového klubu RT Torax Poruba a od roku 2018 je týmovým lékařem hokejového klubu HC Vítkovice Ridera. Od roku 2019 působí v Sanatoriu Klimkovice. Od roku 2017 je členem České lékařské komory a od roku 2021 také členem European Foot and Ankle Society (EFAS). Účastnil se mnoha konferencí a seminářů se zaměřením na multioborovou spolupráci s revmatology, chirurgy, biomechaniky aj. a také na urgentní medicínu a řešení úrazů. V ortopedické ambulanci zdravotnického zařízení AVICA pracuje na částečný úvazek od roku 2020. Přínosem pro pacienty, jejichž problémy nelze vyřešit ambulantně, je pracovní vazba na ortopedické oddělení fakultní nemocnice.

Ověřeno MonsterInsights