Prevence

Preventivní program Avica

Preventivní program je cílen na ty, kteří chtějí aktivně a cílevědomě pečovat o své zdraví a fyzickou kondici. Má složku diagnostickou a terapeutickou. Na Vás pak záleží, jak široce využijete nabízené možnosti. V rámci diagnostické části se dozvíte podrobnosti o stavu Vašeho organizmu ve vybraných parametrech (stav a průchodnost krčních tepen, množství útrobního tuku, hmotnost svalové tkáně, objem tělních tekutin, hmotnost kostí a mnoho dalších dle konkrétní diagnostiky). Následně můžete využít služeb rehabilitačního oddělení, kde Vám fyzioterapeut doporučí adekvátní pohybové aktivity a naučí Vás, jak je správně zvládnout.

V rámci preventivních programů si můžete objednat i různé typy masáží viz ceník

Úkony v rámci preventivního programu lze hradit i fakturačně v rámci příspěvků zaměstnavatele na zdravotní péči svých zaměstnanců.

BIOIMPEDANČNÍ ANALÝZA

Podrobnosti naleznete na samostatné stránce BIOIMPEDANČNÍ ANALÝZA

PODOLOGICKÁ PORADNA

Činnost poradny je zaměřena na bolestivé stavy a na funkční poruchy v oblasti chodidel ve vztahu k pohybovému aparátu jako celku. Vyšetření je určeno nejen pro všechny, kteří již mají problémy s bolestivou chůzí, bolestmi a deformitami nohou, ale i všem sportovcům bez rozdílu sportovního odvětví i výkonnosti, kteří chtějí mít jistotu, že běhají ve správné obuvi nebo těm, kteří se teprve chystají si běžeckou obuv pořídit.

Konzultace v rámci poradny probíhá ve dvou krocích:

Zjištění druhu a stupně deformace chodidel (MUDr.Kamil Ramík).

Zhotovení individuálních ortopedických vložek na základě obtisku chodidel.

Pro koho je vyšetření určeno:

Pro děti i pro dospělé s bolestmi dolních končetin.

Pro sportovce.

Pro diabetiky.

Po úrazech či operacích nohou podle odborného doporučení lékaře.

INDIVIDUÁLNÍ ORTOPEDICKÉ VLOŽKY DO BOT:

Ortopedické vložky slouží ke korekci deformit a mají zajistit správné postavení nohy, případně odlehčit přetěžovanou oblast. Správným použitím ortopedických vložek dojde k ústupu bolestí. Neméně důležité jsou pro prevenci přetížení a opotřebení nohou, pro prevenci bolestí, deformit i úrazů nohou. Předpis vložek do bot je bezpodmínečně nutný při plochonoží. Pokles příčné klenby je jednou z hlavních příčin vbočených palců, pokles podélné klenby je hlavní příčinou patní ostruhy. Používáním vložek kromě úlevy od bolestí nohou dochází k úpravě statiky celých dolních končetin i pánve a páteře. Vložky tedy mají příznivý vliv na bolesti velkých kloubů a zad. Při špatné statice dochází k rychlejšímu opotřebení kloubů a vzniku artrózy. Ortopedické vložky jsou zhotoveny individuálně na každé chodidlo a lze je vyrobit do každého typu obuvi.

Úhrada pojišťoven:

Vyšetření, předepsání vložek a jejich zhotovení je částečně hrazeno pojišťovnami. Pojišťovny standardně umožňují jednou ročně předepsání jednoho až dvou párů individuálně zhotovených vložek do bot. Doplatek pacientem činí asi 380,- Kč. Úhrada pro samoplátce je individuální dle konkrétního stavu, obvyklá cena za zhotovený pár se pohybuje okolo 1600,- Kč/pár.

Další informace:

Více informací naleznete na stránkách věnující se této problematice ZDE.

Ordinační doba poradny je uvedena na rozpisu ordinačních hodin MUDr. Kamila Ramíka.

Ověřeno MonsterInsights