Prevence

Preventivní program Avica

Preventivní program je cílen na ty, kteří chtějí aktivně a cílevědomě pečovat o své zdraví a fyzickou kondici. Má složku diagnostickou a terapeutickou. Na Vás pak záleží, jak široce využijete nabízené možnosti. V rámci diagnostické části se dozvíte podrobnosti o stavu Vašeho organizmu ve vybraných parametrech (stav a průchodnost krčních tepen, množství útrobního tuku, hmotnost svalové tkáně, objem tělních tekutin, hmotnost kostí a mnoho dalších dle konkrétní diagnostiky). Následně můžete využít služeb rehabilitačního oddělení, kde Vám fyzioterapeut doporučí adekvátní pohybové aktivity a naučí Vás, jak je správně zvládnout.

V rámci preventivních programů si můžete objednat i různé typy masáží viz ceník

Úkony v rámci preventivního programu lze hradit i fakturačně v rámci příspěvků zaměstnavatele na zdravotní péči svých zaměstnanců.

BIOIMPEDANČNÍ ANALÝZA

Podrobnosti naleznete na samostatné stránce BIOIMPEDANČNÍ ANALÝZA

Ultrasonografické vyšetření krčních tepen

Dokáže detailně zobrazit krční tepny a určit jejich aktuální stav s ohledem na:

Přítomnost sklerotických plátů a jejich stabilitu.

Skutečný aktivní profil cév.

Průtok krve krčními tepnami.

Kdy a komu je vyšetření doporučeno?

Lidem po prodělané cévní mozkové příhodě nebo tranzitorní ischemické atace.

Při vysokém riziku stenózy krční tepny – věk nad 50 let, hypertenze, diabetes mellitus, hyperlipidaemie, kouření, obezita, riziková rodinná anamnéza.

U hypertoniků – změření intimomediální šíře v karotické tepně pro ověření cévního postižení.

Při podezření na stenózy krčních a mozkových tepen aterosklerotické nebo jiné etiologie, cévní malformace, aneurysmata apod.

1x ročně u zdravých lidí nad 40 let z preventivních důvodů.

Vyšetření trvá přibližně 20 min. a je zcela bezbolestné – průběh vyšetření můžete sledovat na barevném monitoru.

Objednat se můžete v ambulanci neurologie. Zde dostanete další informace k tomuto výkonu.

PODOLOGICKÁ PORADNA

Činnost poradny je zaměřena na bolestivé stavy a na funkční poruchy v oblasti chodidel ve vztahu k pohybovému aparátu jako celku. Vyšetření je určeno nejen pro všechny, kteří již mají problémy s bolestivou chůzí, bolestmi a deformitami nohou, ale i všem sportovcům bez rozdílu sportovního odvětví i výkonnosti, kteří chtějí mít jistotu, že běhají ve správné obuvi nebo těm, kteří se teprve chystají si běžeckou obuv pořídit.

Konzultace v rámci poradny probíhá ve dvou krocích:

Zjištění druhu a stupně deformace chodidel (MUDr.Kamil Ramík).

Zhotovení individuálních ortopedických vložek na základě obtisku chodidel.

Pro koho je vyšetření určeno:

Pro děti i pro dospělé s bolestmi dolních končetin.

Pro sportovce.

Pro diabetiky.

Po úrazech či operacích nohou podle odborného doporučení lékaře.

INDIVIDUÁLNÍ ORTOPEDICKÉ VLOŽKY DO BOT:

Ortopedické vložky slouží ke korekci deformit a mají zajistit správné postavení nohy, případně odlehčit přetěžovanou oblast. Správným použitím ortopedických vložek dojde k ústupu bolestí. Neméně důležité jsou pro prevenci přetížení a opotřebení nohou, pro prevenci bolestí, deformit i úrazů nohou. Předpis vložek do bot je bezpodmínečně nutný při plochonoží. Pokles příčné klenby je jednou z hlavních příčin vbočených palců, pokles podélné klenby je hlavní příčinou patní ostruhy. Používáním vložek kromě úlevy od bolestí nohou dochází k úpravě statiky celých dolních končetin i pánve a páteře. Vložky tedy mají příznivý vliv na bolesti velkých kloubů a zad. Při špatné statice dochází k rychlejšímu opotřebení kloubů a vzniku artrózy. Ortopedické vložky jsou zhotoveny individuálně na každé chodidlo a lze je vyrobit do každého typu obuvi.

Úhrada pojišťoven:

Vyšetření, předepsání vložek a jejich zhotovení je částečně hrazeno pojišťovnami, s omezením počtu na jeden pár za 6 měsíců. Doplatek pacientem činí asi 250,- Kč. Úhrada pro samoplátce je individuální dle konkrétního stavu, obvyklá cena za zhotovený pár se pohybuje v rozmezí 700 – 1400,- Kč.

Další informace:

Více informací naleznete na stránkách věnující se této problematice ZDE.

Ordinační doba poradny je uvedena na rozpisu ordinačních hodin MUDr. Kamila Ramíka.