Spirální stabilizace páteře

Zaměření 

Jedná se o cvičení celého těla s využitím elastického lana. V jednotlivých cvicích se střídáním posilování a protahování aktivují spirální svalová zřetězení. Tím dochází k vyvolání tzv. trakční (protahovací) síly vzhůru, což snižuje tlak na meziobratlové ploténky v páteři, které se tak mohou lépe regenerovat. Současně s tím dochází k odlehčení ostatních kloubů, optimalizaci jejich mobility a také svalové flexibility. Cvičení je zacíleno na koordinaci jednotlivých pohybů a jejich integraci do běžných pohybových stereotypů jako je například chůze. Autorem této metody je MUDr. Richard Smíšek.

Cvičení spirální stabilizace se využívá při řešení:

Skoliózy

Bolesti krční, hrudní a bederní páteře

Výhřezu meziobratlové ploténky

Prevence poškození pohybového aparátu

Degenerativních onemocnění páteře a kloubů

Korekce vadného držení těla

Úpravy pohybových stereotypů jako je například chůze či běh

Skupinová cvičení spirální stabilizace

Nyní máte možnost si přijít zacvičit spirální stabilizaci do skupin pod vedením vyškolené fyzioterapeutky. Každý účastník kurzu, který nemá doposud s metodou zkušenosti, musí projít základním zaučením. To lze učinit buďto v rámci svých rehabilitací nebo zakoupením 2 individuálních lekcí s fyzioterapeutem. Celkovou cenu kurzu, který obsahuje 10 hodinových lekcí naleznete v sekci ceník.

Cvičení probíhá v těchto termínech:

Den Čas
Úterý 14:30 – 15:25
15:30 – 16:25
16:30 – 17:25

Maximální kapacita jedné skupiny je 5 klientů. Pro rezervaci do skupin volejte na telefonní kontakt 595 694 110, pište na náš email: info@avica.net , nebo se osobně domluvte na recepci v 1. patře.

* od 8. 9. 2022 bude změna termínů na ČTVRTEK 15:15-16:10 a 16:15-17:10