NEURAC – MEDICAL

Zaměření 

Léčebná metoda Neurac® (Neuromuscular Activation) vychází ze speciálních terapeuticky přesně dávkovaných cvičení v závěsných aparátech Redcord®. Cílem léčebné metody je odstranění bolesti a obnovení normálního pohybu (funkčních motorických vzorů). Neurac® léčba zlepšuje svalovou souhru a zaměřuje se na příčinu problému – nejen na symptomy.

Vědecké studie ukazují, že bolest a inaktivita mohou zkreslovat či narušovat přesnost a kvalitu signálů z mozku do svalů. Tato porucha může vést ke zhoršení svalové spolupráce a tím k přetížení některých svalů či vyvolání bolesti. Metoda obsahuje složku diagnostickou a terapeutickou. Diagnostika slouží k identifikaci poruch v tzv. myofasciálních zřetězeních – tj. v systému posloupnosti zapínání svalů a šlach do řízeného pohybu. Léčba se zaměřuje na korekci deficitů v těchto zřetězeních. V klinické praxi se proto při využití této metodiky často setkáváme s rychlým snížením bolesti a zlepšením pohybové funkce. K aplikaci léčebné metody Neurac® se používá výhradně zařízení Redcord Workstation Professional®. Léčba vychází z přesně upravených a dávkovaných cvičení a technik.

Léčebná metoda Neurac® je nebolestivá a bez vedlejších účinků.

Terapie vyžaduje motivaci a koncentraci cvičícího klienta. Cvičení může být fyzicky náročné i obtížné, ale mělo by být vždy prováděno kontrolovaně a v nejlepší kvalitě pohybu. Zajištění dlouhodobého účinku léčby by mělo být podpořeno a udržováno domácím cvičením.

Individuální cvičební program je sestaven s cílem udržet úroveň obnovených funkcí a tím zajistit dlouhodobý efekt.

Pokračování v systematickém cvičení bude dlouhodobě zlepšovat Vaši fyzickou odolnost. Individuální cvičení by mělo pokračovat, dokud nevymizí obtíže, čímž předejdeme jejich návratu. Terapeut je Vaším průvodcem a nastaví cvičení tak, jak se budete zlepšovat.

Neurac® léčba je efektivní u onemocnění pohybového aparátu jako jsou:

Bolesti zad, pánve, kyčlí

Bolesti krku (např. Whiplash, ztuhlý krk, bolesti hlavy)

Bolesti ramene/paže (zmrzlé rameno, tenisový loket)

Bolestivé obtíže dolních končetin (např. patelofemorální syndrom, skokanské koleno)

Individuální terapie Neurac® je placenou službou viz ceník.

Ověřeno MonsterInsights